Između zaljubljenosti i fašničkog veselja u veljači su učenici iz Berna (Schulhaus Spitalacker) pronašli vremena i volje, a što je preraslo u trajno i duboko zanimanje/zaljubljenost, za izučavanje povijesti začetka, razvoja i konačnog nastanka jedne od nezaobilaznih značajki hrvatskog identiteta- HRVATSKE KUNE. Samostalno istraživanje, dolaženje do zanimljivih i neobičnih činjenica, izlaganje bogatih i nadahnutih referata, igranje kvizova i izrada crteža, činili su pravo zadovoljstvo - i k tome još vrlo poučno!
Mnogi su se po prvi puta susreli s Velebitskom degenijom, našom endemskom biljkom, otkrili da postoji kovanica od 25 kuna i saznali tko je pravi Otac hrvatske domovine. Povrh svega iznenađujuće je bilo otkriće koliko je zapravo naša kuna STARA! Zavirite i vi nakratko u taj kutak, možda nešto i sami naučite...
Hrvatska kuna
Kuna je dobila svoje ime po životinji kuni (njem. der Marder). I od 1941.- 1945. kuna je postojala kao valuta. Davno prije toga kunino krzno se mijenjalo na tržnicama u naturi. Svaka kuna ima svoje lice i naličje. Postoje novčanice i kovanice. Na novčanicama su likovi poznatih hrvatskih ljudi, a na kovanicama likovi životinja, bilja i ostalog. Jako neobična je kovanica od 25 kuna. Ona nije tako poznata. Lipe su najmanje i ima ih od 1 do 50. Moja najdraža novčanica je ona od 1000 kn zato što je na njoj Ante Starčević, Otac hrvatske domovine, i zato što je najvrjednija. Od kovanica mi je najdraža ona od 5 kuna jer je na njoj mrki medvjed. Za mene je jako lijepo da Hrvatska ima svoju valutu i da se s njom može plaćati.
Janja Matijević, 8.razred, Bern, Spitalacker
Katharina Blažević, 7.r.
Lucia Rajić, 6.r.
Magdalena Maršić, 7.r.
Magdalena Maršić, 7.r.
Marija Knežević, 6.r.
Matea Orlovski, 6.r.
Matea Orlovski, 6.r.
Sabina Bajić, 7.r.
Stella Ivić, 7.r.
Cialis může být získány v různých země, a to není ohromující. Vše se dá vysvětlil. Téměř všechno. V zemi, jako je České má vysvětlením pro všichni, co se děje a vláda to ví.